V priestoroch Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach sa 25. novembra 2022 konal 10. ročník vedeckej konferencie Košické dni sociálnej práce, ktorej ústrednou témou bola Súčasnosť a budúcnosť sociálnej práce v reflexiách spoločenských zmien. Na konferencii s medzinárodnou účasťou odzneli prednášky o aktuálnych spoločenských problémoch.

UKF v Nitre reprezentovala vedúca Katedry sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ, prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD., ktorá vystúpila s jednou z pozvaných hlavných prednášok na tému Sociálny pracovník v systéme moderného zdravotníctva. Ďalšiu prednášku s názvom Premeny v spoločnosti a ich reflexie v teórii a praxi sociálnej práce v Českej republike predniesol prof. PaedDr. Oldřich Chytil, Ph.D., Dr.h.c. z Ostravskej univerzity. Celá konferencia sa niesla v príjemnom priateľskom duchu s odborníkmi v oblasti sociálnej práce z univerzít, organizácií a inštitúcií zo Slovenska a Čiech.

Text: prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD., FSVaZ – Katedra sociálnej práce a sociálnych vied Foto: archív autorky

UKF na Košických dňoch sociálnej práce