Sobota, 7.10.2023 patrila na Trnavskej univerzite 10. ročníku Medzinárodnej konferencie paliatívnej a hospicovej starostlivosti. Považujeme za kľúčové navzájom sa obohacovať v problematike zomierania a zvyšovania kvality nevyliečiteľne chorých, pretože táto téma sa týka všetkých.

Katedru sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ UKF v Nitre zastupuje garantka odboru, prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD. s témou “Sociálne poradenstvo v hospicovej starostlivosti”. Medzi pozvanými odborníkmi sú aj jej dlhoroční priatelia, z USA prof. Daniel West, PhD., prof. Steven Szydlowski, MBA, prof. Michael Costello, MBA, zo Slovenska MUDr. Mária Jasenková, riaditeľka detského hospicu Plamienok a ďalšie významné osobnosti. Súčasťou vedeckého výboru konferencie z Trnavskej univerzity sú: prof. Patrícia Dobríková, PhD. – hlavná organizátorka, prof. Eva Mydlíková, PhD., doc. Ondrej Botek, PhD., doc. Naďa Kovalčíková, PhD. a ďalší.

Takéto podujatia, na ktorých sa stretávajú členovia multidisciplinárnych tímov paliatívnej a hospicovej starostlivosti s cieľom odovzdať si najnovšie poznatky a skúsenosti, a tým pomôcť ľuďom v terminálnej fáze života, MAJÚ ZMYSEL.

Text a foto: prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD.

Viac: https://www.facebook.com/photo/?fbid=899662504885309&set=pcb.899662604885299

10. ročník Medzinárodnej konferencie paliatívnej a hospicovej starostlivosti na Trnavskej univerzite