Prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD. sa ako reprezentantka UKF v Nitre tento týždeň zúčastnila na Universitat de Girona v Španielsku medzinárodného stretnutia koordinátorov európskej siete univerzít v sociálnej práci SocNet 98, ktorá združuje 18 univerzitných partnerov z 13. európskych krajín. ✅️ Program bol naplánovaný od rána do večera. Zameraný bol na evaluáciu International University Week 2023, ktoré prebehli v apríli tohto roku na univerzitách v Nemecku (Emden), Rakúsku (Linz) a v Českej republike (České Budějovice) a ktoré absolvovalo veľa študentov a učiteľov. Veľkú časť venovali príprave International University Week 2024, ktoré sa uskutoční 22. – 26. apríla 2024 na univerzitách v Dánsku (Odense), Belgicku (Leuven) a v Čechách (Jihlava), do ktorých sa môžu zapojiť študenti aj učitelia zo všetkých partnerských univerzít. Ďalšie dni sa venovali skupinovej práci, veľa diskutovali o cieľoch, stratégii, pravidlách a štruktúre prestížnej siete SocNet98.Posledný deň patril návšteve praxových zariadení. ❤️ Veľa práce zameranej na skvalitňovanie vzdelávania a možnosti spolupráce v medzinárodnom kontexte, zmysluplne strávené dni s ľuďmi naladenými na rovnakej vlne, z ktorých sa za tie roky stali priatelia.

Text a foto: prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD.

Návšteva na Universitat de Girona v Španielsku