Počas dnešného Svetového dňa sociálnej práce sa na FSVaZ UKF v Nitre uskutočnilo katedrové kolo ŠVOČ v odbore Sociálna práca. Študenti prezentovali výstupy z ich prác zameraných na sociálno-rizikové javy a sociálno-zdravotnú problematiku.

V Mgr. stupni sa na 1. priečke umiestnila Bc. Michaela Gajdošová s témou „Prvý kontakt žiakov základných a stredných škôl s drogami“, školiteľkou bola prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD. Druhé miesto získal Bc. Jaroslav Supek s prácou na tému „Alkoholizmus ako sociálny problém“.

Bc. stupeň zastupovala Lívia Gálisová s prácou na tému „Analýza sociálnych zručností detí s poruchou autistického spektra v materskej škole“, ktorej školiteľkou bola PhDr. Katarína Vanková, PhD. a získala 1. miesto.

Členovia komisie, ktorí posudzovali úroveň prezentovaných prác: prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD. – predsedníčka komisie, doc. PhDr. Elena Gažiková, PhD., doc. PaedDr. Miroslav Tvrdoň, PhD., PhDr. Katarína Minarovičová, PhD. a Mgr. Zuzana Senáriková, PhD.

Víťazi budú reprezentovať UKF v Nitre na celoslovenskom kole ŠVOČ na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Srdečne blahoželáme a tešíme sa na ŠVOČ 2025 😊🍀🫶

Katedrové kolo ŠVOČ