prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD.:

🎤 Už niekoľko rokov držíme na UKF prvenstvo v počte záujemcov, resp. zapísaných študentov v odbore sociálna práca. Som si istá, že za týmto úspechom je práca všetkých mojich kolegov – odborníkov, ktorí prepájajú teoretické vedomosti s výsledkami výskumov a praxou. Takisto medzinárodné partnerstvá európskej siete približne 27. univerzít, s ktorými spolupracujeme a každoročne realizujeme výmenné medzinárodné týždne medzi študentmi a učiteľmi. Tiež konferencie, charitatívne podujatia a zaujímavé workshopy, do ktorých sa s radosťou zapájajú naši študenti. Ponúkame jedinečný model praxe, vyše 30 vlastných supervíznych pracovísk na výkon odbornej praxe na priamu prácu s klientmi s možnosťou zamestnania sa, rozvinutú spoluprácu s domácimi a zahraničnými inštitúciami, možnosť vycestovať na zahraničnú univerzitu v rámci programu Erasmus+, výcviky sociálnych a poradenských zručností, ktoré sú veľkým prínosom pre budúcich sociálnych pracovníkov. Okrem toho každoročne môžete získať prospechové alebo motivačné štipendium. Ponúkame KVALITU, pretože Univerzita Konštantína Filozofa je overenou značkou. Tak príďte medzi nás a nájdite zmysel svojho bytia.

doc. PhDr. Elena Gažiková, PhD.:

🎤 Vyštudovaním odboru sociálna práca na UKF v Nitre a následným využitím poznatkov a vedomostí zažijete v praxi zmysluplnosť tohto poslania, pocit potrebnosti a užitočnosti. Táto pomáhajúca profesia vás posilní nielen po odbornej, ale aj po osobnostnej stránke. Štúdium sociálnej práce a dlhoročné pôsobenie v praxi zo mňa urobilo človeka, ktorý je schopný pochopenia, empatie, nezištnej pomoci a podpory.

doc. PhDr. Michal Kozubík, PhD.:

🎤 Katedra sociálnej práce a sociálnych vied v Nitre aktuálne ponúka možnosti študovať vo všetkých troch stupňoch vysokoškolského vzdelávania: bakalárskom, magisterskom a doktorandskom a to v oboch formách štúdia (dennej a externej). Výhodou štúdia je predovšetkým špecializovaná odborná prax, ktorú študentky a študenti realizujú v partnerských organizáciách počas takmer každého semestra. Je možné zvoliť si dané zariadenie podľa preferovanej cieľovej skupiny. Ďalšou devízou je bohatá medzinárodná spolupráca s katedrami v zahraničí, ktorá umožňuje absolvovanie semestrov na špičkových univerzitách v celej Európe. Práve tieto dva ukazovatele činia z katedry jedno z najrozvinutejších a najkvalitnejších pracovísk v Slovenskej republike.

PhDr. Katarína Minarovičová, PhD.

🎤 Máme vysokú uplatniteľnosť absolventov nášho štúdia na trhu práce – zamestnávajú sa na rôznych úradoch štátnej správy a samosprávy, ale svoje miesto nachádzajú aj v neziskových organizáciách, ktoré pracujú s rozmanitými cieľovými skupinami klientov. Počas štúdia pripravujeme študentov na výkon povolania kombináciou teoretickej prípravy a praktickej prípravy v zariadeniach sociálnych služieb, v zariadeniach určených na prácu s deťmi a ich dysfunkčnými rodinami ako aj na rôznych pracoviskách, v ktorých sa vykonáva sociálna práca s klientmi. V rámci štúdia sú naši študenti vzdelávaní pedagógmi, ktorí majú mnohoročnú pedagogickú prax ako aj priamu skúsenosť s výkonom sociálnej práce v praxi. Prednášky a semináre sú zamerané na prípravu študentov pre prácu s celou škálou klientov sociálnej práce.

Mgr. Miloš Candrák, PhD:

🎤 Je tu veľmi široký rozsah právnych vyučovacích predmetov, čím dáva absolventom možnosť väčšieho uplatnenia svojich teoretických a praktických vedomosti v praxi. Môžu sa zamestnať v rôznych neziskových organizáciách, na rôznych úradoch štátnej správy a samosprávy. Študenti majú možnosť získať prax v zariadeniach sociálnych služieb, v centrách pre rodiny s deťmi a taktiež aj na pracoviskách, kde sa vykonáva sociálna práca priamo s klientmi. Na našej fakulte máme vzdelaných pedagógov, ktorí  študentom sociálnej práce odovzdávajú odborné vedomosti a praktické skúsenosti, každý zo svojej oblasti výučby. Prednášky a taktiež aj semináre sú zamerané na uplatnenie vedomostí študentov, čo môžu využívať nie len v pracovnom, ale aj v súkromnom živote.

Mgr. Nina Jašeková

🎤 Naša katedra ponúka možnosti študovať vo všetkých troch stupňoch vysokoškolského vzdelávania: bakalárskom, magisterskom a doktorandskom v dennej aj externej forme štúdia. Je veľmi dôležité poukázať nato, že štúdium sociálnej práce v Nitre ponúka aj špecializovanú odbornú prax, ktorú študenti realizujú v partnerských organizáciách takže teoretické znalosti dopĺňajú praktickými skúsenosťami už počas štúdia takmer každý semester. A môžu si vybrať zo širokej škály zariadení, organizácií, centier  podľa danej cieľovej skupiny, ktorej sa chcú v budúcnosti venovať. Máme vytvorenú spoluprácu s niekoľkými katedrami v zahraničí, kde môžu študenti absolvovať študijné pobyty, semester alebo zúčastniť sa International Weeku v danej krajine v trvaní 1 týždňa a získať nové vedomosti, kontakty, priateľstvá a spoznať inú krajinu a jej kultúru.

Mgr. Vesna Tomášik.:

🎤 Sociálna práca je odbor, vďaka ktorému sa absolvent môže zamestnať a pomáhať rôznym cieľovým skupinám v rôznych organizáciách. Každému, kto chce pomáhať ľuďom v zlej životnej situácii odporúčam štúdium na Katedre sociálnej práce a sociálnych vied UKF v Nitre. Táto katedra vám ponúka nie len teoretické poznatky, ale zároveň praktické skúsenosti do života, ktoré budete využívať pri svojej práci.

Prečo ísť študovať sociálnu prácu k nám na UKF?